Nasze artykuły

LEKKO, CORAZ  LŻEJ...

Postanowione - remontujemy dach! Chcemy, żeby ten nowy był nie tylko idealnie położony, miał ciekawy kształt i piękną kolorystykę. Nowa dachówka musi być również lekka, tak aby konstrukcja naszego wyremontowanego dachu przetrwała wiele lat.

Pobierz PDF »

DACHÓWKA CEMENTOWA WCZORAJ I DZIŚ

Produkcja dachówek cementowych rozpoczęła się w Niemczech w roku 1844. Prekursorem tej produkcji był Albert Kroher, który oprócz wielu prefabrykatów betonowych rozpoczął produkcję również dachówek. W wyniku żmudnej ręcznej pracy, produkowano te dachówki sztuka po sztuce na stołach formierskich.

Pobierz PDF »

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O DACHU?

Budowanie nawet tak ważnego elementu budynku jak dach, wcale nie jest trudne - trzeba znać tylko kilka zasad prawidłowej konstrukcji i wykonania dachu, aby ustrzec się często spotykanych błędów. Błędy takie mogą być powodem bardzo kosztownego remontu. Renomowany producent dachówek - firma Braas - prezentuje przewodnik w zakresie budowy dachu i układania pokrycia.

Pobierz PDF »

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O FOLIACH DACHOWYCH?

Folie dachowe są materiałem stosowanym w konstrukcjach dachów spadzistych od niedawna, stąd też liczne wątpliwości dotyczące ich zastosowania, rodzajów i wymagań. Wiąże się to ściśle, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę, z konkretnym rozwiązaniem sposobu układania ocieplenia, grubości tego ocieplenia i wysokości krokwi oraz ze sposobami zapewnienia wentylacji połaci dachowej.

Pobierz PDF »

CZEGO OCZEKUJE ODBIORCA DACHÓWEK?

Każdy kto planuje budowę czy remont domu staje przed koniecznością dokonywania wyborów: jakie materiały, technologie, wykonawcy. Zastanówmy się wspólnie czego inwestor może oczekiwać od producenta i handlowców analizując ofertę Braas.

Pobierz PDF »

ZALETY DACHÓWEK BRAAS

Braas to nie tylko dachówki, ale także kompletny system dachowy. Oferta Braas, lidera wśród firm oferujących pokrycia dachowe na polskim rynku, obejmuje ponad 1000 elementów systemowych, które czynią system Braas najbardziej dopracowanym systemem dachowym na rynku, pozwalającym na wykonanie pewnego dachu nad głową.

Pobierz PDF »