Jak zdobyć certyfikat Braas?

Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe odbycie dwóch szkoleń organizowanych przez firmę Monier Braas, które odbywają się w 4 ośrodkach szkoleń dekarzy BRAAS: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. Obowiązkowym jest ukończenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak wole oko, czy specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stróżkach i krzywiznach.

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostaną zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po odbyciu kolejnego szkolenia technicznego z zintegrowanego systemu dachowego Braas.

Uczestnik Programu Certyfikacji Dekarzy zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe w systemie Braas zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, a dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne.

- Liczymy na to, że Certyfikacja Dekarzy pomoże wyodrębnić z rynku godnych zaufania fachowców. A sam Certyfikat stanie się wizytówką wysokiej jakości i gwarancją niezawodności – mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas.