Program certyfikacji dekarzy Braas

Monier Braas wprowadza na rynek projekt certyfikacji dekarzy. Program ma na celu przede wszystkim zmotywowanie dekarzy do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji - wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia specjalistów.

Wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii musi iść w parze z fachowymi szkoleniami. Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. Chociaż dach to jeden z najważniejszych (pod względem funkcjonalnym i estetycznym) elementów domu i jeden z najtrudniejszych do ewentualnych napraw, inwestorzy nadal mają zbyt małą wiedzę, dlaczego warto poświęcić więcej uwagi na wybór wykonawcy i jakimi kryteriami przy wyborze się kierować.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród SUPERDEKARZY, a chęć zdobycia Certyfikatu wynika zarówno z potrzeby podnoszenia kwalifikacji rzemieślniczych, jak i z możliwości pozyskania nowej wiedzy np. dotyczącej montażu systemów solarnych. Dla mnie program certyfikacji dekarzy to przede wszystkim możliwość zdobycia nowych umiejętności specjalistycznych. Samo słowo „certyfikat” zobowiązuje, a szkoleniowcy firmy Monier BRAAS mają wyjątkowy zasób wiedzy – z którego warto czerpać. Poza tym, w dzisiejszych czasach każda dodatkowa forma reklamy się przyda – mówi Michał Zbójniewicz z firmy DACH – BUD uczestnik programu SUPERDEKARZ.

Na skróty

Dlaczego?

Program certyfikacji dekarzy ma na celu przede wszystkim zmotywowanie fachowców do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji - wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia dekarzy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na wykształconych specjalistów, którym bez obaw można powierzyć budowę dachu. 

- W interesie producenta jest wysoka jakość wykonawstwa. Tylko dach wykonany zgodnie ze sztuką dekarską pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają wysokiej jakości produkty. Dach źle zbudowany jest problemem dla producenta materiałów, bo zwykle w przypadku np. problemów z przeciekaniem, również jakość materiałów jest kwestionowana. Certyfikacja jest ukłonem w stronę wykwalifikowanych fachowców, których warto polecać – tłumaczy Grzegorz Barycki Dyrektor Sprzedaży i Marketingu.

Myślę, że wprowadzenie takiego programu to bardzo dobry pomysł. Szkolenia pozwalają zdobyć specjalistyczną wiedzę, a sam certyfikat jest argumentem podczas rozmowy z inwestorem, wzbudza zaufanie i pomaga przekonać inwestora, że pracujemy w oparciu o szczegółowe instrukcje producenta, zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami – mówi SUPERDEKARZ Jarosław Pawłowski z firmy JAR-DACH, który jako jeden z pierwszych otrzymał Certyfikat Braas.

Jak zdobyć certyfikat?

Program Certyfikacji Dekarzy jest skierowany do uczestników programu SUPERDEKARZ. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest obowiązkowe odbycie dwóch szkoleń organizowanych przez firmę Monier Braas, które odbywają się w 4 ośrodkach szkoleń dekarzy BRAAS: w Gdańsku, Radomiu, Zakopanem i Opolu. Obowiązkowym jest ukończenie szkolenia „Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonania trudnych detali dachu”. Drugie szkolenie jest wybierane przez dekarza spośród bogatej oferty, w której znajdują się m.in. szkolenia: „Projektowanie i budowanie przegrody dachowej z zastosowaniem rozwiązań systemowych Braas”, „System solarny Braas – dobór i montaż części dachowej instalacji” czy szkolenia specjalistyczne – jak wole oko, czy specyfika układania dachówek płaskich oraz karpiówki Opal na wieżach, stróżkach i krzywiznach.

Po odbyciu dwóch szkoleń, umiejętności dekarza zostaną zweryfikowane przez doradcę technicznego firmy Monier Braas podczas wizyty na budowie. Po spełnieniu tych warunków dekarz otrzyma Certyfikat oraz Kartę Certyfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Dokument ma ważność dwa lata – z możliwością przedłużenia na kolejne trzy po odbyciu kolejnego szkolenia technicznego z zintegrowanego systemu dachowego Braas.

Uczestnik Programu Certyfikacji Dekarzy zobowiązuje się wykonywać pokrycia dachowe w systemie Braas zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami zawodowymi oraz obowiązującymi przepisami i rozporządzeniami, a dzięki zdobytemu Certyfikatowi może liczyć na szczególne wsparcie firmy Monier Braas m.in. promowanie firmy na stronie www, bezpłatny serwis i doradztwo techniczne w skomplikowanych problemach technicznych oraz wsparcie promocyjne.

- Liczymy na to, że Certyfikacja Dekarzy pomoże wyodrębnić z rynku godnych zaufania fachowców. A sam Certyfikat stanie się wizytówką wysokiej jakości i gwarancją niezawodności – mówi Marek Podeszwa doradca techniczny Braas.

Jak rozpoznać Certyfikowanego Dekarza?

Każdy z dekarzy, który przeszedł proces Certyfikacji, jest wyróżniony w wyszukiwarce dekarzy na portalu www.superdekarz.pl. Kontakty do certyfikowanych dekarzy znajdziesz tutaj.

Każdy dekarz (SuperDekarz), który przeszedł pozytywnie proces certyfikacji, otrzymuje Certyfikat Braas oraz kartę Ceryfikowanego Dekarza poświadczającą ważność Certyfikatu. Wzory możesz pobrać poniżej.

Aby mieć pewność, że  dekarz posiada ważny Certyfikat Braas, możemy poprosić o okazanie imiennej Karty Certyfikowanego Dekarza, której ważność potwierdza hologram przyklejony do karty.

Do pobrania

W tej sekcji znajdziesz m.in. folder informacyjny, a także wzory certyfikatów i kart.

Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.