Aktualności

Nowoczesny dach,... czyli o płaskich dachówkach w kolorze szarym i grafitowym

piątek 21, sierpień 2009

Efekt niewymuszonej elegancji

Piękny dom - elegancki i funkcjonalny. Oryginalny projekt, modernistyczne formy czy urok prostych minimalistycznych rozwiązań to zwykle kwestia wyboru pokierowanego nie tylko zasobnością portfela, ale i gustem. Dla osób ceniących nowoczesną, minimalistyczną architekturę najlepszym sposobem na elegancki, niepowtarzalny dom może okazać się zastosowanie płaskich dachówek w kolorze grafitowym lub szarym.

Płaskie dachówki zastosowane szczególnie do pokrycia domów o zdecydowanych, minimalistycznych formach dodają im zarówno waloru elegancji jak i geometrycznej dyscypliny. Klasyczne, ciemne i nasycone kolory pokrycia dachowego najlepiej komponują się z kontrastującymi barwami elewacji np. białą czy czerwoną. Do takiego dachu pasują także elewacje z klinkieru lub okładziny drewnianej. W architekturze tradycyjnej zastosowanie tego typu pokrycia dachowego gwarantuje niezwykły, postmodernistyczny efekt.

W ofercie produktów marek Braas i RuppCeramika posiadamy dwa modele dachówek – betonowy Tegalit i ceramiczny Turmalin, które ze względu na swój design i gamę kolorystyczną urzekną miłośników harmonii i niewymuszonej elegancji. Dachówka betonowa Tegalit Braas jest także wyjątkową propozycją technologiczną, bo łączy zalety dachówek zakładkowych profilowanych z gładką powierzchnią. Co więcej produkowana jest w technologii Cisar, która oprócz dodatkowej gwarancji trwałości produktu oraz jego gładkości zapewnia niezwykłą odporność głębokiego, ciemnego koloru na działanie warunków atmosferycznych.

Nowość w ofercie RuppCeramiki, dachówka ceramiczna Turmalin to zaawansowany technologicznie produkt o prostym profilu, niezwykłej gładkości i funkcjonalności. Ze względu na zmienny rozstaw łat idealnie nadaje się nie tylko na nowoczesne budynki, ale także do pokrycia dachów obiektów poddawanych renowacji. Dzięki temu w sposób wysmakowany można przełamać tradycyjną architekturę eleganckim i modernistycznym profilem dachu. W przypadku dachów krytych modelami o płaskim profilu warto zadbać o uszczelnienie styków gąsiorów na kalenicy i w narożach specjalnie dla nich dedykowaną taśmą uszczelniająco-wentylacyjną Braas Metalroll – zaznacza Marek Podeszwa doradca techniczny Braas RuppCeramika. – Dużą zaletą jest zarówno jej uniwersalność, jak i funkcjonalność ze względu na wykonanie w technologii CrepTec. Dodatkowo istnieje możliwość rozciągnięcia taśmy z szerokości 26 cm do 32 cm, co umożliwia objęcie taśmą dachówek w kalenicy nawet przy bardzo stromych dachach, które są charakterystyczne dla projektów domów o prostych, eleganckich formach.Nietypowa, płaska, pełna harmonii i elegancka powierzchnia dachu podkreśla indywidualny charakter domu i jej mieszkańców. Trwałość pokrycia i estetyka idą w parze, więc wybór nowoczesnego grafitowego czy szarego pokrycia pozostaje tylko kwestią gustu.