Aktualności

DLA NAS TO WIĘCEJ NIŻ TYLKO DACH! – wywiad z Konradem Machulą, Dyrektorem Regionu East-North Grupy BMI

poniedziałek 02, listopad 2020

"Innowacyjny, zrównoważony i funkcjonalny. Zaspokajający nie tylko dzisiejsze wymagania, ale odpowiadający na potrzeby, które będą służyły ludziom przez wiele lat." - tak o dachu XXI wieku dla @Builder Polska mówi Konrad Machula, Dyrektor Regionu East-North Grupy BMI. W długiej rozmowie, wspomina o historii powstania Grupy, jej misji, zrównoważonych i proekologicznych rozwiązaniach, zapleczu szkoleniowym, w tym programie BMI RoofPro, pomysłach na przyszłość i kierunku rozwoju.

„Misja Grupy BMI opiera się na idei, że dach jest ważną częścią naszego życia i częścią środowiska, w którym żyjemy. Codziennie przekonujemy, że dach to zawsze o wiele więcej niż tylko dach – ponieważ może zaoferować znacznie więcej ponad atrakcyjną estetykę i ochronę przed żywiołami.

Wymieńmy choćby dachy zielone, błękitne i białe. Zielone są ogrodami oraz miejscem relaksu. Białe poprawiają komfort termiczny budynków i redukują problem miejskich wysp ciepła. Błękitne stanowią rezerwuary wody, wspierają jej recykling oraz poszanowanie zasobów. Dachy mogą być także lokalnymi elektrowniami słonecznymi, a nawet – dzięki nowatorskim pokryciom – redukować smog i poprawiać jakość powietrza, którym oddychamy.

Oczywiście do priorytetów BMI niezmiennie należą bezpieczeństwo użytkowników oraz mienia, a także jakość i trwałość wyrobów. Bo nie jesteśmy tylko tu i teraz. Wierzymy, że użytkownik, właściciel, będzie przez wiele lat cieszył się z budynku, który powstał nie tylko z naszych materiałów, ale także z naszych koncepcji i naszego sposobu myślenia.”

Zapraszamy do lektury: www.builderpolska.pl/2020/10/30/dla-nas-to-wiecej-niz-tylko-dach