Aktualności

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU…

czwartek 29, maj 2008

Szkolenie studentów Politechniki Poznańskiej w Zakładzie Produkcyjnym w Opolu to przykład zaangażowania firmy Monier w edukację przyszłych inżynierów, konstruktorów, technologów – młodych osób, którzy swoją drogę zawodową wiążą z szeroko rozumianym budownictwem.

Taka właśnie idea przyświecała spotkaniom z członkami Koła Naukowego STUKNAUK działającego przy Politechnice Poznańskiej. Ze strony uczelni zyskała ona aprobatę ziekana Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, a opiekę nad uczestnikami szkolenia sprawowały: dr Marlena Kucz i dr Maria Celińska-Mysław.

I tak dn. 31 marca br. w Zakładzie Produkcyjnym dachówek cementowych w Opolu gościliśmy 13-osobową grupę studentów (I – V rok Wydziału Budownictwa – Konstrukcje Budowlane). Po szkoleniu BHP dot. poruszania się po terenie Zakładu, przeprowadzonym przez p. Bogusława Wąsika, obowiązki gospodarza przejął Doradca Techniczny Braas i RuppCeramika – Marek Podeszwa, który zapoznał gości ze specyfiką produktów dachowych i akcesoriów dachowych właśnie tych marek. Duże zainteresowanie wzbudziła zwłaszcza możliwość uczestniczenia „na żywo” w produkcji dachówek cementowych Braas.

Druga odsłona nawiązanej współpracy miała miejsce 17 kwietnia br., kiedy to z  „rewizytą” p. Podeszwa gościł na tej – można już powiedzieć - zaprzyjaźnionej uczelni. Podczas prezentacji i dyskusji ze studentami poruszone zostały tematy dotyczące podstaw projektowania dachu, warunków jego szczelności, detali technicznych, wentylacji podpołaciowej oraz podstaw kosztorysowania dla dachówki Braas i RuppCeramika.

27 maja br., także w Poznaniu, mieliśmy przyjemność kontynuować nasze spotkania z tymi ciekawymi wiedzy młodymi ludźmi. Tym razem przewodnim tematem prezentacji była budowa domu na konkretnym przykładzie. Duże doświadczenie praktyczne p. Marka Podeszwy w połączeniu z bogatą dokumentacją zdjęciową pozwoliły przybliżyć problematykę najczęściej popełnianych błędów podczas budowy dachu.

Wszystkim uczestnikom szkolenia i kadrze naukowej z ramienia uczelni dziękujemy za wzięcie w nim tak aktywnego udziału. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!