Najlepsi na dachu, czyli znamy SUPERDEKARZY ROKU!

Najlepsi na dachu, czyli znamy SUPERDEKARZY ROKU!

Ogólnopolski program dla wykonawców dachów SUPERDEKARZ zakończył IX edycję wyborem najlepszych dekarzy w Polsce i w poszczególnych regionach. Na uroczystą Galę SUPERDEKARZ 2017, która miała miejsce 9 lutego w Hotelu Andel`s, zaproszonych zostało 100 najlepszych dekarzy rywalizujących o ten zaszczytny tytuł przez cały ubiegły rok. Tytuł SUPERDEKARZA ROKU 2017 po raz trzeci przypadł Rafałowi Szczepańskiemu z Poddębic. Patronem i inicjatorem programu jest marka Braas.

Program SUPERDEKARZ integruje środowisko dekarskie w Polsce, a także łączy program lojalnościowy i rozrywkę po godzinach pracy. Wykonawcy cały rok rywalizują o tytuł SUPERDEKARZA ROKU i SUPERDEKARZY REGIONU. Liczy się nie tylko ilość położonych dachów, ale również m.in. umiejętność wykorzystania kompletnych systemów dachowych. Osoby, które przystąpiły do programu, biorą udział w szkoleniach i warsztatach podnoszących ich umiejętności zawodowe. Najlepsi są zapraszani do wąskiej grupy Certyfikowanych Dekarzy Braas oraz wykonawców, którzy mogą oferować klientom Gwarancję Systemową Braas. W minionym roku w programie uczestniczyło ponad ośmiuset dekarzy.

SUPERDEKARZEM ROKU 2017 został Rafał Szczepański (firma: Rafał Szczepański Ciesielstwo- Dekarstwo, Poddębice, woj. łódzkie), który po raz trzeci z rzędu pokonał rywali z całej Polski. Jerzy Orłowski (firma: Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce) oraz Daniel Czarnecki (firma: Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński) również ponownie zajęli miejsce na podium. Po raz pierwszy od wprowadzenia wiosną 2017 pionierskiej na polskim rynku usługi – Gwarancji Systemowej Braas przyznano nagrodę dla dekarza, który uzyskał najlepszy wynik w jej sprzedaży. Został nim Andrzej Bylski.

Wręczone zostały również nagrody w dwóch innych kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar – zwycięzcą został Łukasz Meyer, oraz w wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar – ta nagroda ponownie przypadła Rafałowi Szczepańskemu. Mistrzem Systemów Dachowych, czyli dekarzem, który położył najwięcej dachów w oryginalnym systemie Braas, został Michał Gac. Z kolei najbardziej aktywnym debiutantem w programie SUPERDEKARZ okazał się Marek Walaszkowski.

Nagrodzono również najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach kraju - statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU 2017 odebrało 15 dekarzy. To za ich sprawą w minionym roku największą popularnością cieszyły się dachówki Celtycka Lumino (822 obiekty), Bałtycka Cisar (849 obiektów) i Rubin 9V (789 obiektów).

- Po dziewięciu latach w programie SUPERDEKARZ udało nam się zgromadzić elitę dekarską naszego kraju. Mamy ogromną radość obserwować, jak przez ten czas rozwinęli swoją działalność i doskonale radzą sobie na rynku, bez względu na koniunkturę gospodarczą. Dlaczego? Ponieważ postawili na jakość, którą z każdym rokiem coraz częściej doceniają krajowi i zagraniczni zleceniodawcy – powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. – Cieszy nas, że najlepsi wykonawcy wybierają produkty marki BRAAS, którą uważają za synonim trwałości i funkcjonalności – dodaje.

Finalistom statuetki wręczył gość specjalny Krzysztof Hołowczyc, który poprzedził Galę wystąpieniem motywacyjnym dla dekarzy. Wieczorne wydarzenie poprowadził ulubieniec mediów społecznościowych, dziennikarz radiowy i telewizyjny Filip Chajzer, który też pochwalił się wybudowanym niedawno domem z dachem marki Braas. Oficjalną część wieczoru zakończył energetyczny koncert Ewy Farnej.

WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2017

Zwycięzcy krajowi:
I miejsce - Rafał Szczepański - Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice.
II miejsce – Jerzy Orłowski - Usługi Ogólnobudowlane „Orzeł” Jerzy Orłowski, Pyrzyce
III miejsce – Daniel Czarnecki - Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Szczecin

Zwycięzcy regionalni:
Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego - Wschodniego, Allbud, Łodygowice
Łukasz Budzyński - Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
Zbigniew Chulewicz – Mistrz Regionu Mazowieckiego – Zachodniego, Usługi Ogólnobudowlane Dom- Dach, Płock
Roman Dyduch - Mistrz Regionu Śląskiego - Zachodniego, F.U.H. Dachbud, Orzesze
Bogdan Frączek – Mistrz Regionu Dolnośląskiego - Południowego, Usługi Stolarsko-Ciesielskie, Nowogrodziec
Zbigniew Gozdur - Mistrz Regionu Świętokrzyskiego, Best-Dach, Radom
Bogdan Kalinowski - Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno
Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro
Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice
Jerzy Łączyński - Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego - Północnego, DACH-SYSTEM, Głogów
Michał Sieradzki – Mistrz Regionu, Mistrz Regionu Lubelskiego, FHU EURO-DACH, Kraśnik

Franciszek Tusk - Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Gowidlino
Arkadiusz Tyliński – Mistrz Regionu Lubuskiego, PHB „Tyliński” Tyliński Arkadiusz Jarosław Tyliński s.j. Leszno
Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, U.R.B Adrian Woźniak, Gorenice

Wyróżnienia specjalne:
1. Andrzej Bylski – Mistrz Gwarancji Systemowych 2017, Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Bylski, Koszalin
2. Marek Walaszkowski - Debiut 2017 roku, MBud Marek Walaszkowski, Kiełpino
2. Michał Gac - Mistrz Systemów Dachowych 2017, M.Dach, Lipniak
3. Rafał Szczepański - Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2017 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Poddębice
4. Łukasz Meyer – Najlepszy Wynik w dachówce płaskiej Teviva Cisar 2017, PPU Naj-Bud, Strzebielino
Więcej informacji na www.superdekarz.pl